Jednání s MŽP a pozvánka na Radu vlády pro udržitelný rozvoj ČR

Tento týden jsme navštívili náměstka pro řízení sekce ochrany přírody a krajiny na Ministerstvu životního prostředí Ing. Vladimíra Dolejského, Ph.D. Představili jsme mu připravovaný krajinný plán (studii), který se stane zásobárnou krajinotvorných kompenzačních opatření nejen pro investora připravované VRT PODŘIPSKO.

Shodli jsme se na tom, že k našemu strukturálně postiženého regionu je třeba přistupovat se zvláštní péčí (logistická centra, dálnice D8, intenzivní zemědělská krajina, vodní + větrná eroze a sucho). Region je i díky průmyslovému zemědělství monokulturních plodin na obrovských lánech ohrožen díky přehřívání krajiny (podobně jako jižní Morava) celou řadou extrémních klimatických jevů.

Pan náměstek nám nabídl, abychom náš přístup představili na zasedání Výboru pro krajinu, vodu a biodiverzitu Rady vlády pro udržitelný rozvoj ČR, které se bude konat na konci září. Během jednání bude projednávána i aktualizovaná Adaptační strategie České republiky shrnující dopady změny klimatu a připravovaný krajinný plán k VRT PODŘIPSKO bude ukázán jako možný příklad dobré praxe, jelikož adaptační opatření jsou jedním ze základních pilířů zadání.

Chcete zůstat v obraze?

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NOVINEK

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru