Vysokorychlostní trať

Text společných připomínek 42 signatářů na Ministerstvo dopravy s žádostí o uzavření memoranda k vedení vysokorychlostní trati.

Plánovaná trasa VRT Podřipsko v podstatě kopíruje nekvalitně postavenou dálnici D8 navazující v Praze na Proseckou radiálu v délce přes 35 km.

Jsme proto přesvědčeni, že takto dvě významné zatěžující liniové stavby vedle sebe jen umocní stávající problémy – hluk, prach, škodlivé látky a jiné. Obáváme se, že jejich nedostatečné posouzení a nezohlednění synergických a kumulativních efektů velmi výrazně zasáhne do kvality života obyvatel mnoha samospráv.

Z těchto důvodů požadujeme určení, kdo je VEDOUCÍ STÁTNÍ INVESTOR, protože příprava VRT či úpravy současné železniční a silniční sítě mají být navenek zastřešeny jedním subjektem, který bude všechny záměry v území koordinovat s ostatními investory dopravních staveb.

Není zájmem obcí a jejich obyvatel řešit, zda-li konkrétní detail u takto významného souběhu dvou staveb patří výlučně pod Správu železnic, Ředitelství silnic a dálnic nebo někoho dalšího.

Mapa VRT Podřipsko

Chcete zůstat v obraze?

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NOVINEK

Přejít nahoru