Rozšíření dálnice D8 na 3+3 pruhy od Zdib po Novou Ves bude posuzováno v celé EIA

Na základě přijatých připomínek ve zjišťovacím řízení EIA (posuzování vlivů na životní prostředí), rozhodlo Ministerstvo životního prostředí, že rozšíření dálnice D8 od Zdib po Novou Ves může mít významný vliv na životní prostředí a bude posuzováno v celé dikci zákona EIA.

Připomínky se týkaly především hluku, emisí, prostupnosti krajinou, kumulativních vlivů s vysokorychlostní tratí, vodních poměrů atd. Zhotovitel navrhoval navýšení hlukových limitů o korekci 5 dB s odkazem na § 12, odst. 6, věta třetí nařízení vlády č. 272/2011 Sb., o ochraně zdraví před nepříznivými účinky hluku a vibrací. Proti použití korekce směřovaly nejen naše připomínky, ale i připomínky Krajské hygienické stanice.

Sdílet tuto stránku

4 Responses

 1. Lucie Kubrová napsal:

  Kdy se bude stavět protihluková stěna na D8 v Panenských Břežanech ?

  Děkuji

  • Martin Klečka napsal:

   Dobrý den,
   měla by být realizována v 2023.
   Pan starosta Mgr. Hakauf o ní s ŘSD vyjednává již od nástupu do své funkce v roce 2018 – měla tu stát v roce 2021 – důvodem odsouvání realizace byly problémy u majektoprávní přípravy (pozemky pod protihlukovými stěnami
   ).

 2. Martin Klečka napsal:

  Dobrý den,
  měla by být realizována v 2023.
  Pan starosta Mgr. Hakauf o ní s ŘSD vyjednává již od nástupu do své funkce v roce 2018 – měla tu stát v roce 2021 – důvodem odsouvání realizace byly problémy u majektoprávní přípravy (pozemky pod protihlukovými stěnami)

 3. Lucie Kubrová napsal:

  To není pravdivá informace, ale jen nepodložené tvrzení. D8 nám více jak třicet let ztrpčuje životy. Stále dokola se zadávají projekty, studie hluk , emise atd. Palatí se pokuty za nedodržení limitu hluku, vydávají se dočasná rozhodnutí stavební , kolaudační atd.
  Lež a účelové informace , přesně takové jako je Vaše odpověď.

  S pozdravem Lucie Kubrová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rubriky