O nás

Sdružení obcí a spolků (SOSKoridor D8 se začalo formovat na konci roku 2017, kdy se obce a spolky dohodly na koordinované spolupráci k ochraně svých obyvatel před negativními dopady investičních záměrů s územní působností v širším okolí dálnice D8.

Jsme znepokojeni rozrůstající se investiční výstavbou v regionu, která bude mít za následky nezvratné změny v krajině, zvýší dopravu, změní hlukové a emisní podmínky (logistické areály, těžební nebo chemický průmysl nebo liniové stavby, které jsou významným zdrojem hluku).

Po dobu naší činnosti se členové SOS Koridor D8 stali koordinovaně účastníky desítek správních řízení, aby pro své obyvatele zajistili příznivé životní prostředí, ochránili zemědělský půdní fond, přírodu, zdraví a majetek svých obyvatel a zajistili maximální kompenzační opatření, která by eliminovala negativní vlivy z realizace záměrů.

Obce mají dlouholetý zájem na snížení nadlimitních hodnot hluku ve svých katastrech pocházejících z dopravy na dálnici D8.

Proto je jejich společným zájmem, aby veškerá chybějící kompenzační opatření u dálnice D8 (zejména protihlukové valy či stěny a ochranná zeleň) byla řešena již před projektovou přípravou k vysokorychlostní trati (VRT).  

Vstup do SOS Koridor D8 je podmíněn podepsáním přístupového memoranda o vzájemné spolupráci a z toho vyplývajících povinností.

Signatáři MEMORANDA jsou

3 města: Město Bohušovice nad Ohří, Město Odolena Voda, Město Veltrusy

22 obcí: Obec ČernoučekObec Dřínov, Obec HrobceObec Husinec, Obec KlenečObec KlíčanyObec LedčiceObec MásloviceObec MnetěšObec NelahozevesObec Nová VesObec Panenské BřežanyObec Postřižín, Obec Přestavlky, Obec Sedlec, Obec Straškov-Vodochody, Obec ÚžiceObec Veliká VesObec Větrušice, Obec VražkovObec ZdibyObec Zlosyň

8 spolků: Hlasy Kozomína z. s.Občanské sdružení Zdiby, z.s.Pro Odolenu Vodu z. s.Spolek Klecansko, Větrušicko a okolíSpolek pro ochranu přírody a krajiny obce Husinec, Za životní prostředí Úžic u Kralup z. s., Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Kozomín, ZO ČSOP 07/03 Vltava, Pobočný spolek

členské obce sdružení obcí a spolků Koridor D8
Sdílet tuto stránku